Yazılmış Değil !! Yaşanmış Aşk Hikayeleri !!!
Yıllar geçse de
.........................

1942 yılında, soğuk bir kış gününde Nazi toplama kampının içinde genç bir asker, dikenli tellerin ardından genç bir kızın geçtiğini görür. Kız da aynı şekilde genci görünce heyecanlanır. Duygularını ifade etmek çabasıyla, çitin üzerinden kırmızı bir elma atar. Bu o şartlardaki bir asker için bir hayat, bir umut ve sevgi işareti anlamına gelmektedir ve mutlu olur. Genç adam, genç kızın uzattığı elmayı alır. Parlak bir ışık onun karanlığına değmiştir.

Ertesi gün, bu genç kızı yeniden görmeyi umut etmenin bile çılgınca olduğunu duşünmesine rağmen, çitin ötesine bakmaktan kendini alamaz. Dikenli tellerin öteki yanındaki genç kız ise, kendisini bu denli heyecanlandıran yüzü yeniden görmeyi arzular. Elinde elma ile koşarak çitin kenarına gelir. Tipi ve dondurucu havaya rağmen kız, elmayı dikenli tellerin üstünden uzattığında, kalbi birkez daha sıcak duygularla dolar.

Bu sahne birkaç gün boyunca tekrarlanır. Sadece bir an ve sadece birkaç kelime edebilmek için bile olsa birbirlerini görmek için sabırsızlanırlar. Bu anlık karşılaşmanın sonuncusunda, genç asker üzgün bir yüz ifadesi ve titreyen sesi ile;

– Yarın bana elma getirme, burada olmayacağım. Beni başka bir kampa gönderiyorlar” der ve geri dönüp vedalaşamayacak kadar buruk bir şekilde uzaklaşır.

O günden itibaren, kederli anlarında o tatlı kızın görüntüsü gözlerinde canlanır. Gözleri, sözleri, nezaketi, saflığı, utangaç yüz ifadesi… Genç adamın tüm ailesi savaşta ölmüştür. Tanıdığı hayat bütünüyle yok olmuş, sadece bu bir tek anı canlı kalarak kendisine umut vermeyi sürdürmüştü.

1957 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde, her ikisi de göçmen olan, fakat birbirlerini tanımayan iki yetişkin, arkadaşları aracılığı ile tanışırlar.

– Savaş sırasında neredeydiniz? diye sorar kadın.

– Almanya da bir toplama kampındaydım diye yanıtlar adam.

Kadın tatlı bir tebessümle bir an uzaklara dalar ve daha sonra;

– Toplama kampındaki bir gence, elma attığımı anımsıyorum. Bir kaç gün hep aynı yerden çitin öteki yanındaki askerle konuşur, bakışırdık. Sonra o gitti… Ama ben o nu hiç unutamadım. Hep sevdim… Çok sevdim.

Adam şaşkınlıkla sorar;

Bir gün o genç sana “Artık elma getirme, çünki başka bir kampa gönderiliyorum” dedi mi?

Kadın iyice şaşırmış bir ses tonu ile:

– Evet. Ama siz bunu nereden biliyorsunuz? diye sorar.

Adam kadının gözlerinin içine bakarak;

O genç asker bendim. Yıllarca hep düşündüm, hep o güzel birkaç günün anısı ile doldurdum düşlerimi. Benimle Evlenir misin?

1996 Yılında Sevgililer Gününde, Oprah Vintfrey televizyon şovunun çekimlerinde, aynı adam kırk yıllık eşine duyduğu sevgiyi bir kez daha milyonlar önünde anlattı.

alıntıdır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

9 Yorum >> “Yıllar geçse de”

 1. simge dedi ki:

  vay be

 2. b*u*s*r*a dedi ki:

  tek kelimeyle harikaaa 🙁

 3. emine dedi ki:

  gercekden vay be

 4. büşra kadir dedi ki:

  kadir seni sewdgime inanmiyosun belki belki da bana guvenmiyorsun ama ben seni sewiyor we sana guweniyorum tum turkiye duysun KADIR SANA ASIGIMM (DELI GIBI) busra kocasinan kayseri

 5. büşra kadir dedi ki:

  kadir askm belki bna eskisi gibi guvenmiyorsun ve sevmiyorsun ama birtanem sana yemin ederim ki seni seviyorum ve her ne kadar eskiden seni cok uzduysem de eskiyi silmek istiyorum cunku umrumda olan tek sey sensin KADIR CELIK B*u*s*r*a

 6. emre dedi ki:

  ulan kizdaki aska bak kadir midir nedir ne yaptin lan kiza da bu kadar ask etn

 7. Gamze Esra dedi ki:

  Baran`m affet beni cok ozledm seni.

 8. Gamze Esra dedi ki:

  Herseyim Baran`m okadar cok sey yasadk ki beraber unutamiyrm hic biseyi zaten unutmak mümkün degil. Gecen sene bu zamanlarda berberdik klinikte yatisimi hatirldn mi okadr zor gunlerdiki ama hep yanimdaydn en buyuk destekcimdn senin sayende iyi oldm biliyrm bn hataliym xor gunlerinde gittim ama cok pismanim eski gamzen degildm ama simdi ayniyim her gece sensizligin sessizliginde kıvranıyrm seni bi baskasiyla bilmk canimi yakiyo seviysn bni biliyrm ama boyle unutamazsn beni hatirlarmsn canimi bile vermeye kalktm sana ama beceremedm kurtardilar beni biraz daha gec kalsalar kurtulmicktm keske kurtulmadykurm da iliskimizin boyle bitmesini gormeseydm hala konusuyrz seninle ve hala bnmle konusurkn sesin titriyo sana yazdigm siirleri okurkn aglamamak icin zor tutuysn kendini ne olur bitirme bu iliskiyi affet beni seni cok seven Gamzen…

Aşk için Yorumla