Yazılmış Değil !! Yaşanmış Aşk Hikayeleri !!!
Test: Sizi Hak Ediyormu?
.........................

Sizi hak ettiğini gösteren 18 işaret

Çok âşıksınız ama onun size hak ettiğiniz gibi davrandığından bir türlü emin olamıyorsunuz… O zaman cevabınızı bulmaya çok yakınsınız…

1 Aşkını yalnızca sözlerle değil, hareketlerle de ifade edebilmeli. Yani, arayacağını söylediğinde araması, mideniz kötüyken size ilaç getirmesi ve böylelikle size güvende olduğunuzu ve sevildiğinizi hissettirmesi gerekir.

2 Mutfakta az da olsa becerikli olmalı. Profesyonel anlamda yemek yapması gerekmiyor. Ancak, tost yapmaktan öteye giden bir beceriye sahip olması sizin işinizi bir hayli hafifletir.

3 Güvenilir bir insan olmalı. Ona güveniyorsanız erkek arkadaşlarıyla dışarı çıkması sizi hiç rahatsız etmez. Ancak aranızdaki bu güven dolu bağı bozarsa hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı konusunda onu mutlaka uyarın. Güven konusuna sizin kadar özen göstermesi çok önemli.

4 Olgun bir insan gibi davranmalı. Erkekler istediklerini yaptırmak için saatlerce somurtup oturabilirler. Olaylara kendini sizin yerinize koyarak bakmalı. Bunu yapması zor olsa da düşüncelerinize saygı göstermesi, ilişkiyi yürütmek için çaba harcadığının bir ifadesidir.

5 Sizi seksi hissettirmeli ve tatmin etmeli. Erojen bölgeleri avucunun içi gibi hilen bir erkek çok değerlidir. Bu nedenle, göz temasından, sarılmaktan ve öpüşmekten asla sıkılmayacağınız biriyle beraber olmalısınız.

6 Sizi olduğunuz gibi kabullenmeli. Gerçek bir kadını sevmenin gerçek vücut hatlarını sevmekle eş anlamlı oklusunu bilmeli. Öyle ki birkaç kilo fazlanız olduğunda size olan sevgisinden ötürü (sadece şaka yapmak amacıyla bile olsa) hunu asla belirtmemeli.

7 Saygılı Olmalı. Saygı birçok farklı formda karşımıza çıkar. Fikirlerinizi dinlemek, sizi hayal kırıklığına uğratmamak veya asla aldatmamak bunlardan yalnızca birkaçı. İyi bir ilişki tamamen bir ekip işidir. Bu ekipte bulunduğunuz sürece birbirinizi desteklemeyi öğrenmeniz gerekir.

8 Karşılıklı takdir önemlidir. Washington Üniversitesi’nde Psikoloji Profesörü olan John Gothman, bir ilişkinin gelişmesi için yapılan bir eleştiriye karşı her iki tarafın da en az beş iltifatta bulunması gerektiğini belirtiyor.

9 Rastgele romantik jestler yapmalı. Hediye alınanın, kadınların mutluluğu ile eşdeğer olduğunun farkında olan erkekler kadınları gerçek anlamda anlayabilen erkeklerdir. Bütçesi ne olursa olsun, her erkek sevdiği kadına mutlaka bir hediye almalı. Bu ister bir paket çikolata olsun, ister Tiffany’den bir mücevher; hiç beklenmeyen anda geldiği için, uzaktayken bile sizi düşündüğünü ve mutlu etmek istediğini göstermeli.

10 Evde is bolumu yapılmalı. Eğer erkek arkadaşınızla aynı evde yaşıyorsanız en azından tuvalet fırçasının nerede durduğundan haberdar olmalı. İlişkinizin erken safhalarında bazı kurallar belirlemelisiniz. Birliktelikler, tek kişinin tüm sorumlulukları üstlenmesi demek değildir.

11 Katlanmalı. Reality şovlarını seyretmek, kendi kızarmış patates siparişimizi vermektense sevgilimizinkinden otlanmak ve devamlı arkadaşlarımızın hayatları hakkında konuşmak biz kadınların ortak zevklerindendir. Sevgiliniz, sizin hu garip ama zararsız alışkanlıklarınızı sevmeli.

12 Sürekli flörtleriyle uğraşmanıza gerek kalmamalı. Erkekler, başka kızlarla internette bile açıkça flört ediyorlar. 27 yaşındaki Seren, erkek arkadaşının, yeni tanıştığı kızı Facebook’una ekleyerek ona telefon numarasını verdiğini anlatıyor ve ekliyor: “Bunu öğrendiğimde o kadar üzüldüm ki… Ama erkek arkadaşım üzüntüme anlam veremedi.”

13 Kolay incinebilir olmayı seksi bulduğumuzu ve sürekli maço tavırlar sergilemesine gerek olmadığını bilmeli. Erkek arkadaşınız, duygularını etkin bir biçimde ifade ettiği (mutsuzluk veya kıskançlığı bile) ve o sert erkeksi dış görünümün altında yatan narin kişiliğini ortaya çıkardığında onu daha da fazla sevdiğinizi bilmeli.

14 Başarılarınızla gurur duyduğunu göstermeli. Sevgilimiz bir başarıya imza attığında veya hedeflerine ulaştığında onu pohpohlamaya bayılırız. Ancak kadınlar da destek almak ve kutlanmaktan hoşlanırlar ve onlar da en az erkekler kadar bunu hak ederler.

15 Size bağırmamalı. Bir erkek, sevgilisine karşı asla sesini yükseltmemeli. Bu tür erkekler ürkütücüdür, akılcı olanlar ise durum ne olursa olsun çözüm üretmek için uğraşırlar. Günümüz kadınları her ne kadar bağımsız olsalar da gizliden gizliye güvende olmak isterler. Özellikle de nazik ve güçlü bir erkeğin kanatları altında.

16 Topluluk içinde sevgi gösterilerinde bulunmalı. Herkesin içinde yapılan ufak fiziksel sevgi gösterileri, birlikte olduğunuzun ve bunu herkesin bilmesinden rahatsızlık duymadığınızın belirtisidir. Bu ister el ele tutuşmak, ister barda otururken elini bacağınıza koyması olsun, sonuçta hepsi etrafa birlikte olduğunuzu açıkça gösterir.

17 Sizi övgülere boğmalı ve kibar davranmalı. Yüzünüzde makyaj olmadan güzel göründüğünüzü söylemesi tabii ki harika olur. Sizin için kapıları tutması veya elinizdeki eşyaları taşıması da bir o kadar sevindiricidir.

18 Size destek olmalı. Moraliniz bozuk olduğunda arkadaşlarıyla dışarı çıkmaktansa sizinle evde kalmayı tercih etmeli.

SEVGİLİNİZİN KARŞILIĞINDA İSTEDİĞİ 10 ŞEY

1 Serbest bırakılmak. Arkadaşlarıyla dışarı çıkması veya rahat kalmaya ihtiyaç duyması sizinle ilgilenmediği anlamına gelmez. Onun seçimlerine saygı duyarsanız onun da size olan saygısının arttığını göreceksiniz.

2 Spor konusunda onu zorlamayın. Bazen erkekler televizyon karşısında yayılarak yalnızca sakin sakin maç seyretmek isterler. Maçla ilgileniyormuş gibi yapıp sürekli soru sormanız onun için dayanılmaz bir durumdur.

3 Hafta sonları tıraş olmasını beklemeyin. Zaten hafta içi her sabah işe gitmeden önce tıraş olmak zorunda olan erkek arkadaşınızın, hafta sonu kaytarmasına izin verin.

4 Onun amigosu olun. Erkekler risk almaktan hoşlanırlar. Erkek arkadaşınızı, aldığı riskler karşısında koşulsuz olarak desteklemeyi ihmal etmeyin.

5 Klişe olmayın. Kadınlar gibi erkekler de farklı bakış açılarına ve fikirlere sahiptirler. Yalnızca erkek olduğu için karakteri hakkında yapacağınız ciddi bir saptama onu gerçekten çok kızdırabilir. Sonuçta herkesin karakteri aynı olamaz.

6. Zaman zaman özgür ve pasaklı olmasına göz yumun. Erkekler bazen klozetin kapağını indirmek istemezler, delinmiş iç çamaşırı giyerler, olmadık yerlerde gaz çıkarırlar ve ellerini yıkamayı unuturlar. Bu durumda üstlerine gitmemeye çalısın. Kendilerini çocuk gibi hissettirmeyin. Unutmayın; siz onun kız arkadaşısınız, annesi değil.

7 Adet dönemlerinizden haberdar edin. Mantıksız davranışlarınızın sebebi adet döneminde olmanızdan kaynaklanıyorsa, bunun sinyallerini erkek arkadaşınıza vermelisiniz. Eğer söylemekten çekiniyorsanız, mutfakta duran takvimin üzerine büyük kırmızı bir X işareti çizin. Böylelikle size karsı hassas davranması gerektiğini anlayacaktır.

8 Olaylara geniş bir bakış açısıyla bakın. Ona hiç tanımadığı insanların hayatlarını anlatarak zaman kaybetmeyin çünkü bu konuyla asla ilgilenmez. Onun yerine kendinizle ilgili bir şeyler söylemeniz onun için daha fazla önem taşır.

9 Hissettiğiniz gibi sevişin. Erkekler de kadınlar kadar dokunulmak, tahrik edilmek ve öpülmek isterler. Seksteki tüm sorumluluğu ona yüklemeyin.

10 Açık olun. Ciddi bir şey konuşmak istediğinizde söze “Konuşmamız lazım” cümlesiyle başlamayın. Doğrudan konuya girmeyi tercih edin.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

5 Yorum >> “Test: Sizi Hak Ediyormu?”

 1. Mechul dedi ki:

  Hak ediyormus :))

 2. mahmut dedi ki:

  ne diyelim fazla şey istemiyorsun bacım aslında bunlar her insanın hayatında olmalı saygı oldumu herşey gelir yanlız bu hediye falan emperyalizmin getirdiği şeyler hediye ile sevgi olmaz böyle göstermesende olur

 3. sona dedi ki:

  doru bence yani mahmut abini soledikleri awk hediye almak demek dilki sevdikden sonra hediyyenin ne onemi var ki awk zatan karwindakina verilen en kiymetli wey dilmi tabii anliyana yani seni sevene

 4. kukulka dedi ki:

  bunlarin hepsi olmalida.ben sevgilime cok guveniyordum,ama son zamanlar o mahalledeyim bile dediyinde inanmiyorum,arkadaslarla oldugna bile.ne yapa bilirim?yardimci olurmusunuz

 5. sevgi dedi ki:

  bilmiyorum her kesin hayatinda ola bilecek seyler bunlar

Aşk için Yorumla