Yaşanmış Gerçek Aşk Hikayeleri

Denizcinin Aşkı

By  | 


Yumuşak el yazısı düşünceli bir ruhu ve insanın içine işleyen bir karakteri yansıtıyordu. Kitabın baş sayfasında, o kitabı en son okuyan kişinin ismini gördü: Bayan Hollis Maynell. Biraz zaman ve çaba sonunda adresini buldu. Bayan Maynell New York’ta yaşıyordu. Blanchard ona kendisini tanıtan ve mektup arkadaşı olmayı teklif eden bir mektup yazdı. Ertesi gün de İkinci Dünya Savaşı’na katılmak için Avrupa’ya doğru yola çıktı. Daha sonraki bir yıl bir ay boyunca birbirlerini mektuplarla tanıdılar. Her mektup kalplerine düşen bir sevgi tohumuydu sanki. Bir romantizm başlıyordu. Blanchard kızdan bir resmini istemişti, ama kız reddetti. Kendisini gerçekten önemsiyorsa nasıl göründüğünün ne önemi vardı?.Sonunda Blanchard’in Avrupa’dan dönüş günü geldi çattı. İlk buluşmalarını ayarladılar.. New York Tren İstasyonu’nda akşam saat tam 7’de.”Beni tanıman için” diye yazmıştı kız mektubunda, “Ceketimin yakasında kırmızı bir gül takılı olacak”.İşte saat tam 7’ydi ve Blanchard yüzünü daha önce hiç görmediği, ama kalbini sevdiği o kırmızı güllü kızı arıyordu.

Hikayenin gerisini Bay Blanchard’dan dinleyelim:

” Birden genç bir kızın bana doğru yürüdüğünü farkettim. İnce ve uzun boylu,dalgalı sarı saçları o güzel kulaklarının önünden omuzlarına düşmüş.. Çiçek rengi mavi gözlü. Dudaklarının ve çenesinin muntazam kıvrımları ve Kırmızı giysisiyle insana sanki Aşkı müjdeleyen bir kızdı. Ben de ona doğru yürümeye başladım. O kadar etkilenmiştim ki yakasında gül olup olmadığına bakmak aklıma bile gelmedi.Ona yaklaşınca, dudaklarında hafif bir gülümsemeyle bana ‘Benimle aynı yöne mi gidiyorsun, denizci?’ diye fısıldadı. Neredeyse kontrolsüz bir şekilde ona doğru bir adım daha attım, ve o anda Hollis Maynel’i gördüm. Kızın tam arkasında duruyordu. 40’ını çoktan geçmiş, grileşmeye başlamış saçlarını şapkasının altında toplamış.. Şişmana yakın, kısa boylu, kalın bilekli ayakları topuksuz ayakkabılara gömülmüş. Kafamı çevirdim,Kırmızı giysili kız hızla uzaklaşıyordu. Kendimi ikiye bölünmüş hissettim arzularım kızı takip etmemi, ta içimden gelen bir istek ise ruhu bir yıldır bana eşlik eden kadınla kalmamı söylüyordu. İşte orada öylece duruyordu. Solgun, kırışık suratı kibar ve duygulu, gri gözleri sıcaktı. Çekinmedim. Beni tanımasını sağlayacak mavi deri ciltli kitabı ona doğru tuttum. Bu aşk olamazdı, ama, mutlaka değerli, belki aşktan da güzel, çoktan beri minnettar olduğum ve olacağım bir arkadaşlık gibi bir şey olabilirdi. Kadını selamladım, her ne kadar gizlemeye çalıştıysam da pek başaramadığım hayal kırıklığımı belli eden sesimle ‘Ben Teğmen John Blanchard, siz de Bayan Maynell olmalısınız. Sizinle buluşabildiğim için çok mutluyum. Sizi yemeğe götürebilir miyim?’ diye sordum. Kadının yüzüne bir gülümseme yayıldı: ‘Neden bahsettiğini bilmiyorum delikanlı’ dedi, ama şu az önce buradan geçen Kırmızı elbiseli kız bu kırmızı gülü yakama takmamı rica etti benden, ve eğer siz beni yemeğe davet edecek olursanız kendisinin sizi caddenin karşısındaki büyük restoranda beklediğini söylememi istedi. Dediğine göre bu bir çeşit sınavmış …”

alıntı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

14 Comments

 1. gülcihan demir

  Aralık 2, 2010 at 12:56 pm

  bayıldım diyorum başka ne dememi bekliyonuz<3<3<3<3<3<3<3<3<3

 2. mrym

  Aralık 3, 2010 at 9:32 am

  muhteşem! ötesi yok…

 3. züleyha

  Aralık 5, 2010 at 2:56 pm

  çokk qzll yhaa ='(

 4. mrvee

  Aralık 8, 2010 at 8:33 am

  boyle aşk var mı yha varda bz mı qormedıkk yha .(

 5. Havva

  Aralık 10, 2010 at 12:58 am

  o kadaR quzeLkı bı ask boyLe anLAtıLır.

 6. seyhan

  Aralık 10, 2010 at 2:33 am

  gerçekten böyle aşıklar bekleyenler aşklar varmı ya keşke bizide bulsa

 7. Suleyman

  Aralık 13, 2010 at 12:37 pm

  Supperr:(

 8. aslı

  Aralık 15, 2010 at 3:41 am

  keşke bizede böyle bir AŞKnasip olsaydı…

 9. aliege

  Aralık 19, 2010 at 12:01 pm

  icimden sevgi anlasmak görmek degil,, nedensizde sevilir,, bazen kücücük bir an icin ömür bile verilir demek geldi,,,, gözlerinle degil, gönül gözünle seveceksin,, gönül gözü kapali olanin gördügü olgular belli seylerden öteye gecemez demek isterim.

 10. sinara... azeri

  Aralık 30, 2010 at 6:44 am

  cox gozeldir xowuma geldi

 11. esra

  Ocak 15, 2011 at 11:37 am

  bacım budaha ne bizneleri qördük

 12. nazlıcan

  Ocak 19, 2011 at 1:04 am

  KARDEŞİM BUNEKİ BN NE ACILAR GÖRDÜM

 13. s.güneş

  Şubat 19, 2012 at 1:39 am

  AŞK,AŞK,AŞK
  AŞK ÜÇ HARFLE TARİF EDİLEMEYEN BİR SEVGİDİR,,,

 14. adigezkan

  Şubat 24, 2012 at 6:05 pm

  assssk ya madem dunyada gercek asklar war nie bize denk glmyo arkadasm yha

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir