Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü – Yazılmış Değil !! Yaşanmış Aşk Hikayeleri !!!
Oca 28, 2009
409 Views
0 0

Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü

Written by

Aşk minnet duyarak yaşamanızı sağlar.

image

Indiana ın ıssız yollarından birinde ilerlerken, \Taze Limonata\ levhasını görünce direksiyonu o yöne kırdım. Benzin istasyonu ve bir market beklerken karşıma bir ev çıktı. Ve randada yaşlı bir adam oturuyordu.

Arabamdan indim. Etrafta başka kimse yoktu.Bana bir bardak limonata ve bir sandalye uzattı. Etrafta huzur vardı.

Gökyüzü, mısır tarlaları ve güneş.

Havalardan ve yolculuğumdan söz ettik. Ailem olup olmadığını sordu. Daha yeni evlendiğimi ve çocuklarımın olmasını çok istediğimi söyledim. Aile kavramının hala önemini koruduğunu görmek onu sevindirdi. Sonra bana kendi hayatını anlatmaya başladı.

Bunu sizinle paylaşmak istiyorum, çünkü anlattıklarını bende asla unutmayacağım.

\Aile çok özel bir kurumdur. Karın, çocukların ve kendine ait bir ev. Doğru şeyi yapmanın huzurunu duyarsın içinde. Senin yaşındaki halimi hatırlıyorum.\ diye başladı sözlerine.

\Evlenmek gibi bir şansım olabileceğini düşünmemiştim. Öyle mükemmel bir ailem yoktu. Ama azimliydim. Annesi ve babası beni çok sevdiler ve bana karşı çok iyi niyetli davandılar. Yinede zor geliyordu. Geceleri yatağa uzanır ve düşünürdüm: Boşanma riskini göze alabilecek miydim? Bir karım, bir ailemmi olacak? Neden? Çocuklarımı boşanma riskiyle karşı karlıya bırakamayacağımdan emindim.

\Gençliğe adım atınca yeni duygular deneyimlemeye başladım. Aşka filanda inanmazdım. Delice . sevdaya tutulmaktan öte bir şey olmadığını düşünürdüm. Bir arkadaşım vardı. Beni çarptığında orta sondaydım. Birbirimize karşı neler hissettiğimizi söylemekten kaçınıyorduk. Sadece sohbet ediyorduk. Benim en yakın arkadaşım olmuştu. Lisede birbirimizden ayrılmaz olmuştuk.

Ailesiyle sorunları vardı. Ona yardımcı olmaya çalışıyordum. Ona göz kulak olmak için elimden ne geliyorsa yaptım.

Akıllı vegüzel bir kızdı. Bütün erkekler onunla olmak istiyordu. Madem bu seninle benim aramızda\ diye ekledi,\ Ben onunla olmak istemiştim.\

\Bir kere çıkmayı denedik, her şey çığırından çıktı ve dokuz ay konuşmadık. Derken bir gün okulda cesaretimi yopladım ve ona mesaj yolladım. O da yanıt verdi ve yeniden başladık. Sonra o üniversiteye gitti.\

Yaşlı adam kalktı ve bir bardak limonata daha getirdi.

\Babası Minnesotada yaşıyordu. Okumaya onun yanına gitti. Benim hedefim bezybol oynamaktı. Okuldan okula geziyordum. Sonunda ben de Minnesotada bir okula kabul edildim. Son derece ironikti. Ona müjdeyi verdiğimde ağlamıştı.

\Çıkmaya başladık. Onu ilk defa benim odamda öptüğüm günü hatırlıyorum. Kalbi hızla çarpıyordu. Reddedileceğim korkusuna kapılmıştım. İlişkimiz gittikçe gelişti. Üniversiteden sonra bezybol oynamaya devam ettim. Ve hayatımın kadınıyla evlendim.

Kilisede mihraba doğru ilerleyeceğim hiç aklıma gelmemişti.\

\Çocuklarınız oldu mu?\ diye sordum.

\Dört tane dedi gülerek. \Onları okuttuk ve ve elimizden geldiğince hayatı öğrenmelerine yardımcı olduk. Şimdi hepsinin kendi çocukları oldu. Kucaklarında çocuklarını görmek bana gurur veriyor. Hayatın her şeye rağmen yaşamaya dediğini düşünüyorum.

\Çocuklar evden çıktıktan sonra karımla birlikte seyahatlere çıkmaya başladık. Elele tutşup her yeri geziyorduk . İşin güzelliği burada zaten. Yıllar geçtikce ona karşı sevgim iyice büyümüştü. Kavga etmediğimizi söyleyemem, ama aşkımız gittikce derinleşiyordu.

\Karıma olan sevgimi kelimelerle ifade etmem çok zor\dedi başını sallayarak. \Bu sevgi bizi hiç yanlız bırakmadı.

Hiç ölmedi. Gittişkce kuvvetlendi. Yaşamım boyunca çok hata yaptım, ama onunla evlendiğim için asla pişman olmadım.\

\Tanrı hayatın zaman zaman ne kadar zor olduğunu biliyor\ dedi gözlerime bakarak. \Bugünün dünyasını anlayamayacak kadar yaşlı olabilirim. Ama geçmişe baktığımda emin olduğum bir şey var: Bu dünyada sevgi kadar güçlü bşir duygu yok. Ne para, ne hırs, ne nefret, ne de şehvet. de edemez. Şairler ve . yazarlar deniyorlar. Onlar da ifade edemezler, çünkü herkese göre değişir. Ben karımı çok seviyorum. Görüyorsun. Ölünce yan yana mezarlara yatacağız, ama bu sevgi dünya yok olana kadar devam edecek.

Boş gözlerime baktı. \Seni çok tuttum, evlat\^dedi ve özür diledi. \Umarım limonatayı beğendin. Yolda giderken, karına ve çocuklarına ve sahip olduğun herşeyi çok sevmen gerektiini düşün. Sevmelisin, çünkü bunları ne zaman kaybedeceğini bilemezmisin.\

Arabama doğru yürürken söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu önemli düşündüm. Karısını yıllar önce kaybettiğini ve onu hala aynı şehvetle sevdiğini düşündüğüm bu yaşlı adam beni çok etkilemişti. Onun ne kadar yanlız olduğunu düşündükçe içimi bir acı kapladı. Limonata ve ara sıra gelen ziyaretciler dışında kimsesi yoktu.

Yola yeniden koyuldum, ama yaşlı adamı aklımdan çıkaramıyordum. Birden limonata parasını vermediğim aklıma geldi.

Geri dödüm. eve yaklaşınca uzaktan bir araba gördüm. Birinin daha orda durması ben şaşırttı. Verendaya doğru ilerledim. Yaşlı adam ortalıkta . görünmüyordu. Tam parayı sandalyenin üzerine koymak üzereyken gözüm pencereden içeriye ilişti.Yaşlı adam odanın tam ortasında karısıyla dans ediyordu. Sonunda anlamıştım. Karısını kaybetmemişti. Sadece öğleden sonrayı yanlız geçirmişlerdi. Bu olayın üzerine yıllar geçti. Ben hala o yaşlı adamı ve karısın düşünürüm. Onlar gibi bir yaşantım olsun isterim. Bende onun gibi çocuklarıma ve torunlarıma sevgi bırakmak isterim. Bende karımla dans eden bir büyükbaba olmak isterim. Hiç bir şeyin sevgiden daha yüce olamdığına inanmak isterim.

Justin R. Haskin

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Comments to Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü

 • Re: Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü tarafindan yusuf

  YUREGINE saglik arkadasim

  28. Aralik 2007 @ 16:50
  Re: Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü tarafindan gamze

  harika bisey ya ne güzel insallah benim ve bütün sevenlerin sevgisi böyle uzun ömürlü olur

  29. Aralik 2007 @ 18:23
  Re: Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü tarafindan rukiye

  ayyy canım benimmm allahım herkese böyle bi aşk nasip etsinn

  26. Ocak 2008 @ 12:25
  Re: Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü tarafindan Damla

  süpermişşş ya kaldımı böyle aşklarr???

  26. Temmuz 2008 @ 12:54
  Re: Bir Bardak Limonata ve Aşk Öyküsü tarafindan crazygirl..

  böyle bi ömür boyu sürece3k bi evliligi yapip yapmamak inanin gene bizim elimizde..
  dogru oldugunu hissetmedigim iste ben hayatimi bi ömür boyu hatta imkanim olsa daha fazlasini bu adamla yasamak istiyorum diyebileceginiz adaminiz!!
  olmadigi ve sizde hisle3rinizden duygularinizdan ve tabiiki mantiginizdan emin olmadiginiz müddetce böyle bi aski se3vgiyi yasayabilmeniz olanaksiz imkansiz!!
  böyle3 bi tercih yapip hayatimi siradan alelade yasamaktansa bi ömür boyu yalnizligimla yasamayi yegelerim!!
  haa birde3 arkadaslar hani uzun süre3yi asmis e3vliliklerdeki monotonluktan sikaye3tci ciftler vardir yaa onlarin tek hatalari mücade3leden vazgecisleridir artik o benim bende onunum bize nede olsa bu saatten sonra bisey olmaz o beni birakip gitme3z ayrilik bize cok uzak teorisidir..
  bence asil maraton evle3ndikten sonra basliyo iste3 o hep hayatiniz boyunca yapmayi istediginiz he3rseyi ruh ikizinizi bulduktan sonra..
  yani bu benim fikrim aslinda buna örne3k cok se3yler yazmak isterdim ama hic halim yook valla..

  14. Aralik 2008 @ 01:54

  admin Ocak 28, 2009 5:30 am

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir