Yazılmış Değil !! Yaşanmış Aşk Hikayeleri !!!
Aşık olmak ve aşık kalmak
.........................

Bir insana âşıksanız, sadece bir bakışı içinizi titretir. Bir dokunuşu tüm bedeninizi ele geçirir. Onunla kuşatılırsınız ve bu hal sizi mutlu eder. Aşk, kendi varlığınızla beraber, tüm dünyayı da daha derinden hissetmenize neden olur. Bu hislerin uzun sürmesi ve kalıcı bir beraberlik için Back-Up İlişki Danışmanı Cansu Ayazi’nin önerilerine kulak verin.

KENDİNİZLE MUTLU OLUN
Kendinizden mutlu ve memnun değilseniz, bir ilişki bu durumu değiştirmeyecektir! Hatta sağlıklı ve karşılıklı bir ilişki sürdürmenizi de zorlaştıracaktır! Tek başınayken mutlu olamayan biri, bir başkasıyla da mutlu olamaz. Kendisiyle flört edemeyen, kendisine hayranlık duymayan birinin uzun süreli bir ilişkiyi sürdürmesi zor olacaktır. Kendinizi sevmiyorsanız bir başkasının sizi sevmesini bekleyemezsiniz. Kendinize samimi bir sevgi besleyin, değiştirmeniz gereken özelliklerinizi partneriniz için değil, kendi mutluluğunuz için değişirin.

BEKLENTİSİZ OLUN
İlişki bir ihtiyaç değildir. İnsanlar mutlu olmak için bir ilişkiye muhtaç oldukları yanlış inancından kurtulmalıdırlar ki, gerçek paylaşımlarda bulunabilsinler, gerçek sevgiyi deneyim etsinler. İlişkilerin yakıtı coşku ve beklentisiz sevgi olmalıdır. Beklentiler ve planlar anı yaşamayı engeller ve endişeye sebep olurlar. Anı yaşayan, anın mutluluğunu yakalayan çiftler uzun süreli mutluluğu yakalarlar. İlişkilerinizde sonuç odaklı değil, süreci mutlu yaşayan kişiler olun.

ARKADAŞ OLUN
İlişkiyi sürdüren geçici heyecan ya da zevklerden çok arkadaşlık, karşılıklı saygı, hayranlık ve ilgi olacaktır. Uzun vadeli ilişkiler gelişimlerini ve hayatta kalmalarını sağlam bir arkadaşlık temeline borçludur! Arkadaşlarınızla olduğunuz rahatlıkta ve coşkuda olun.

AÇIK OLUN
Partnerinizin zihninizi okumasını beklemeyin, duygularınızı ve isteklerinizi net ve açık bir biçimde ifade edin. Açık iletişim kurmak, eleştirmek ve yargılamak yerine hislerden bahsetmek, sorun değil çözüm odaklı olmak ilişkinin geleceği için olmazsa olmazlardan. Sürekli irdelemek ve sorgulamak yerine kendinizi doğru ifade etme yolunu seçin.

ORTAK İLGİ ALANI YARATIN
İlişkiler birlikte geçirilen zamanın uzunluğu ile değil, kalitesiyle gelişir. Ortak ilgi alanları yaratmak partnerleri birbirlerine bağlanması ve eğlenceli vakit geçirmesi açısından oldukça önemlidir. Uzun vadede insanlar ortak ilgi alanlarına sahip oldukları, eğlendikleri kişiler ile yaşamayı tercih ederler. Tutkulu ilişkilerin en büyük sırrının birlikte eğlenebilmek olduğunu unutmayın.

SAYGI DUYUN
Hem kendinize hem de partnerinize saygı duymak, fikirlerini ve ihtiyaçlarını, hemfikir olmasanız da anlamaya çalışmak ilişkinizi köklü ve kolay sarsılmaz kılacaktır. İlişkiniz için olmazsa olmaz sınırları doğru belirleyin fakat karşı tarafın da sınırlarını zorlamayın.
http://www.forumhaylaz.com/asik-olmak-ve-asik-kalmak-t103172.html?t=103172

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

6 Yorum >> “Aşık olmak ve aşık kalmak”

 1. hyalbaz dedi ki:

  bazen öyle aşık olursunki ne haykırabilirsin ne de haykırdığında birilri sizi duyar onsuz duramadığınızı hissetmeye başlarsınız bazen elde ettiğinizde bu duygunun geçiceğine inandırırsınız kendinizi ama bir bakarsınız daha da bağlanmışsınızdır ona hiç ayrımak istemezsiniz işte o zaman eliniz kolunuz bağlanır çaresiz kalırsınız peki o zaman ne yapacaksınız bana onu anlatın ya da onsuz yaşamayı

 2. ay ışığı dedi ki:

  insan aşkını gururuna ve öfkesine teslim etmmli o zmn yaşadığnn nasl gerçek aşk oldğnu anlarsn kiii…. bi ilişkdn sonra kendisini başklrnn kollrna atmmlı rezillkten başka bisy dğldr .. seviorsn arkasnda dur ki aşkn sadece masaldn ibart olmmlı…

 3. önemsiz dedi ki:

  aşk kelimesi sdece üç harften ibaretmiş gibi gelir kimi insana. çoğu bilmez içinde ne kdarhar kelime barındırdığını. …aşkın peşinden koşmak…eger bunu göze alıyorsan her şeyi göze alıyosun demektir.yürek ister ona. herkes bilir aşkın nası birşey olduğunu ama bazı durumlarda sadece yürek yetmiyor.eger bu durumları yaşıyosanız elinizden eli kolu bağlı olmaktan bşka hiçbirşey gelmez.kendi içimizde yaşamalıyız büyütmeliyiz aşkımızı. bence aşk böyle dahada kıymetli ve özel olur

 4. eraslan bozkurt dedi ki:

  Bence en önemlisi de saygı duymaktır. Tabiki bu mide genişliği anlamında diil..

 5. Herşey Sevgi dedi ki:

  çok güzel bir yazı

 6. Havva & hakan dedi ki:

  Aşkı sadece yaşayanlar bilir evet aşk için herşey göze alınır fedakar olunur.gerektiğinde bazı şeyleri görmezden bile gelmek gerekir.aşk afetmek bağlanmak birinin gözlerine baktığında içindeki ateşi hissetmek tekrar tekrar bakmak baktığın her an biraz daha aşık olmak bağlanmak aşk birçok kelimeyi toplar barındırir içinde.. Siz siz olun aşkınıza sevginize asla yanlış yapmayın yıpratmayın aşk in adını da kirletmeyin el den ele dolaştırmayın..
  ~aşkım seni çok çok çok seviyorum doğum günün şimdiden kutlu olsun..~ benim bi tanemsn herşeyimsn ama sadece benimsn..

Aşk için Yorumla